Co, gdzie, kiedy?

Cenckiewicz na UMK o Kuklińskim!

Data: 18 marca 2015 r.
Miejsce: Aula (AB 1.22) Collegium Humanisticum UMK (Wydział Nauk Historycznych UMK w Toruniu), ul. Bojarskiego 1
Godzina: 15.00

Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Koło Naukowe Historii Niemiec zapraszają na kolejny wykład z cyklu „O tym się nie mówi...”

Tym razem gościem spotkania będzie dr hab. Sławomir Cenckiewicz, historyk dziejów najnowszych, autor bestsellerowej pozycji „Atomowy szpieg. Ryszard Kukliński i wojna wywiadów”, który wygłosi prelekcję pt. „Płk Ryszard Kukliński – bohater czy zdrajca?”.

Wykład odbędzie się 18 marca br. w Auli (AB 1.22) Collegium Humanisticum UMK (Wydział Nauk Historycznych UMK w Toruniu, ul. Bojarskiego 1) o godzinie 15.00.

Wykład dr. hab. Sławomira Cenckiewicza będzie czwartym wykładem z cyklu „O tym się nie mówi…”. Do tej pory gośćmi toruńskiego Instytutu Historii i Archiwistyki, którzy w ramach tego cyklu wygłosili swoje referaty, byli tacy historycy, jak Leszek Żebrowski („Problem kolaboracji i bandycenia się w polskich organizacjach konspiracyjnych w czasie II wojny światowej”), dr Alina Cała („Antysemityzm w Polsce w XX wieku”) oraz dr Franziska Zaugg ze Szwajcarii („Perfekcyjni wojownicy Himmlera? Muzułmańscy Albańczycy w Waffen-SS”).

Zapraszamy!